آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ از جمله آبشارهای استان اصفهان است که در شهرستان سمیرم واقع شده‌است. موقعیت آبشار در ۶۰ کیلومتری شهر سمیرم و در مجارورت روستای آب ملخ قرار دارد.

وجه تسمیه نام آبشار به این خاطر است که ترکیبات خاصی در آب آن وجود دارد که موجب از بین رفتن ملخ‌های مهاجم می‌شود. وجود این ترکیبات باعث شده تا از آب آبشار به عنوان یک آفت کش طبیعی برای آبیاری مزارع استفاه شود. این آبشار به تخت سلیمان (با تخت سلیمان آذربایحان غربی اشتباه نشود) نیز معروف است. وجه تسمیه این منطقه به‌دلیل قطعه سنگ بزرگ و طبیعی است که مانند یک پل روی رودخانه آب ملخ قرار گرفته است و دو دره را به یکدیگر متصل می‌کند. برخی از اهالی این منطقه اعتقاد دارند که این پل مانند یک تخت، محل استراحتگاه حضرت سلیمان بوده است.

آبشار آب ملخ یکی از زیباترین آبشارهای ایران است. رودخانه ی پرجوش و زیبای ماربر، کوه‌های بلند دنا، چشمه‌های فراوان و پرآب، هم جواری رودخانه و جنگل، هوای مطبوع و فضای آرام بخش و دلپذیر، آبشار را به مکانی مناسب برای گردشگری و گذران اوقات فراغت تبدیل کرده است. بهترین زمان بازدید از آبشار آب ملخ فصل‌های بهار و تابستان است.

نام آبشار آب‌ملخ
محل قرارگیری سمیرم، استان اصفهان
موقعیت قرارگیری روستای آب ملخ در شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان
وجه تسمیه ترکیبات خاصی در آب آن وجود دارد که موجب از بین رفتن ملخ‌های مهاجم می‌شود.
نوع جاذبه طبیعی- آبشار
نام های دیگر تخت سلیمان